Ochrana ľudských práv

V termíne 20. - 21. februára sa členovia mládežníckych skupín, zapojených do projektu Mládež pre demokratickú spoločnosť stretnú na záverečnom evaluačnom podujatí v Herľanoch.

Budeme sa rozprávať o tom, čo sme v poslednom roku spoločne dokázali, ako sa nám podarilo zmeniť život v jednotlivých obciach a ako sme sa zmenili my sami.

Tí z vás, ktorí s nami v Herľanoch nebudete, nesmúťte! Výsledky nášho rozdumovania sa dozviete z pripravovanej záverečnej publikácie projektu.

 

Čítajte viac... Čítajte viac...

Projekt Mládež pre demokratickú spoločnosť bol podporený sumou 60134,5 eur z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009 – 2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation. Cieľom projektu Mládež pre demokratickú spoločnosť je podpora demokratických hodn

 

Po dvoch filmových workshopoch, vedených partnermi z dokumentárnej formácie DogDocs sa vo virtuálnom priestore prezentuje mládež z Petrovej, Keceroviec a Vtáčkoviec prostredníctvom dvoch krátkych filmov.

Denisa a jej diabli, čo je názov diela, vzniknutého v Petrovej a vo Sveržove sa zameriava na tému šikany v školskom prostredí. Presvedčivé herecké výkony a kvalitný scenár sľubujú vynikajúci divácky zážitok!

Téma školy sa objavuje aj vo filme Ži svoj sen, ktorý sa natáčal v Kecerovciach. Príbeh dvoch najlepších kamarátok, ktoré bojujú s dilemou či skončiť so školou alebo so svojimi frajermi. Rozuzlenie neprezrádzame...

Čítajte viac...
 

V dňoch 7.-8.2.2015 sa uskutočnil dvojdňový tréning lektorov a lektoriek, ktorí/é budú vzdelávať k ľudským právam na základných a stredných školách v Bratislave, Banskej Bystrici, Prievidzi, Košiciach, Plaveckom Štvrtku a Spišskom Podhradí.

Amnesty International Slovensko v spolupráci s Člověk v tísni Slovensko vyškolili 8 nových ľudsko-právnych lektorov a lektoriek, ktorí/é začnú vzdelávať na školách začiatkom marca.

O projekte vás budeme priebežne informovať.

Viac informácii o projekte nájdete na

Čítajte viac...
 

Od augusta do decembra 2014 sme v spolupráci s Rómskym mediálnym centrom MECEM realizovali projekt Hej, svet, tu sme! v ktorom sme sa usilovali o podporu novinárskych zručností mladých ľudí, zapojených do činnosti mládežníckych skupín. Mládež z Roškoviec, Spišského Podhradia, Keceroviec, Rankoviec, Petrovej, Vtáčkoviec a Fričky mala možnosť zúčastniť sa na dvoch víkendových tréningoch, počas ktorých sme si rozširovali znalosti o písaní novinárskych textov a o tvorbe reportážnych videí.

Nadobudnuté zručnosti si mnohí z nás odskúšali aj v praxi. Počas projektu sa nám podarilo vytvoriť dvadsať dva článkov, ktoré sú verejne dostupné na blogu http://hejsvet.blogspot.sk/ . Okrem elektronickej formy sme naše texty publikovali aj v troch newsletteroch, ktoré sme šírili medzi ľudí aj v tlačenej podobe.

Počas projektu vznikli aj tri video reportáže, ktoré zaznamenali...

Čítajte viac...
 

Mladí ľudia zo skupín, zapojených do programov mládežníckeho aktivizmu Člověka v tísni Slovensko prichádzajú s dvoma vydaniami newslettera Hej, svet, tu sme! V decembrovom čísle nájdete reportáže o otvorení nového komunitného centra v Roškovciach a účasti na sbierke Hodina deťom, ako aj zhrnutie zážitkov z končiaceho sa roka.

Januárové vydanie obsahuje okrem iného spomienku na výlet do Krakova a Osvienčimu a rozhovor s dobrovoľníkom Albertom, ktorý pracuje v komunitnom centre v Spišskom Podhradí.

Naše texty nájdete v elektronickej podobe na: http://issuu.com/clovekvtisnislovensko/docs/newsletter_hej_svet_tu_sme_2/0 a

Čítajte viac...
 
<< Začiatok < Predošlý 1 2 3 Nasledujúca > Koniec >>

Strana 1 z 3

Vyhľadávanie

Efektívne sociálne služby

swskspol

Partneri

 
spinner

O nás

Nezisková organizácia People in Need vznikla pred 19 rokmi ako humanitárna organizácia s cieľom pomáhať ľuďom v krízových oblastiach a podporovať dodržiavanie ľudských práv vo svete. Poskytujeme humanitárnu a rozvojovú pomoc v 18 krajinách. Pracujeme v Českej republike aj na Slovensku.

 

Kontakt

Svoradova 5, 811 04 Bratislava
Sídlo organizácie:
Palešovo nám. 34
053 04 Spišské Podhradie
email: slovensko@clovekvtisni.sk
telefon: (+421) 02/207 194 70

People in Need  |  Slovak Republic