Ochrana ľudských práv

8. júna sme ukončili posledný, štvrtý, tréning pre mladých účastníkov nášho projektu. Účastníci z Keceroviec, Roškoviec, Petrovej a Petrovan sa pod vedením Michala Smetanku po dvoch dňoch tvrdej práce dopracovali k reálnym, realistickým a realizovateľným plánom, ktoré sa v nasledujúcich mesiacoch budú usilovať u sebe doma uskutočniť.

Skupina z Keceroviec odchádzala z Kysaku s naplánovanými krokmi, ktoré pomôžu zlepšiť bezpečnosť cestnej premávky v ich obci. Chalani z Roškoviec si za cieľ dali zlepšiť dostupnosť služieb v ich dedine a mládež z Petrovej bude v nasledujúcich mesiacoch usilovať o získanie a udržanie priestorov, kde by mohlo prebehať doučovanie a školská príprava detí z obce. V Petrovanoch bude miestná mládežnícka skupina budovať vonkajšie posedenie, altánok a možno aj amfiteáter.

Všetkým zúčastneným držíme palce pri uskutočňovaní ich...

Čítajte viac...
 

Posledný februárový deň sme odštartovali prvé vzdelávacie stretnutie programu Mládež pre demokratickú spoločnosť. Cieľom víkendovky na Drienici bolo zoznámiť sa s témou občianskeho aktivizmu a poskytnúť inšpiráciu pre mládežnícke aktivity v lokalitách.

Okrem historického prehľadu z dejín aktivizmu a podnetných nápadov, tipov a trikov pre organizovanie domácich podujatí mali účastníci možnosť stretnúť živého aktivistu – pána Martina Sárossyho z Veľkého Šariša, ktorý sa dlhodobo venuje opravám hradných zrúcanín v okolí Prešova. Aj keď téma opravy stredovekých ruín nie je možná pre každého zaujímavá, cesta p. Sárossyho od boja s krovinami na Šarišskom hrade po koordináciu opráv 6 hradov bola, dúfajme, inšpiráciou pre budúcu činnosť mladých účastníkov projektu.

Ďalší víkendový tréning prebehne prvý aprílový víkend.

Projekt...

Čítajte viac...
 

Radi by sme vás touto cestou pozvali k účasti na seminári k projektu Social Vaccinations, ktorý naša organizácia, Člověk v tísni, pobočka Slovensko, realizuje s podporou Programu celoživotného vzdelávania GRUNDTVIG.

Cieľom aktivít nášho projektu je vytvoriť a otestovať sériu vzdelávacích materiálov, ktoré môžu slúžiť v práci pri začleňovaní a aktivizácii ľudí na okraji spoločnosti do bežného života.

V rámci nášho projektu sa zameriavame na témy ako sú: bezpečnosť v medziľudských vzťahoch, trvalá udržateľnosť, úspech, sociálny kapitál alebo občianska angažovanosť.

Ku každej z tém vypracovala jedna z partnerských organizácií projektu vzdelávací materiál, ktorý by sme radi za vašej prítomnosti predstavili odbornej verejnosti na Slovensku a zároveň aj...

Čítajte viac...
 

Od septembra do decembra 2013 sme realizovali projekt Právo na práva, v ktorom sa mladí ľudia z Petrovian, Keceroviec, Sveržova, Petrovej a Roškoviec zaoberali témou ľudských práv v ich životoch a živote ich obce.

V priebehu projektu sme vyškolili 19 mladých lídrov, ktorí nasledne v svojich obciach viedli peer vzdelávanie pre ďalších viac ako 30 rovesníkov. Mladí ľudia, zapojení do projektu identifikovali v priebehu viac ako 50 stretnutí „horúce“ témy z oblasti ľudských práv v svojich obciach a navrhovali ich riešenia, prípadne diskutovali o príčinách jednotlivých problémov.

Súčasťou projektu boli aj filmové workshopy, počas ktorých mladí účastníci, pod vedením lektorov z partnerskej organizácie DogDocs, natočili 8 filmov, odrážajúcich vnímanie ľudskoprávnych tém mládežou.

Čítajte viac...
 

O tom, že ľudské práva nie sú témou len pre Organizáciu spojených národov, vlády a profesionálov, ale že sa dotýkajú životov každého jedného z nás, sa v uplynulých mesiacoch presviedčali mladí ľudia z Petrovej, Sveržova, Roškoviec, Petrovian a Keceroviec, ktorí sa zapojili do projektu Právo na práva.

Počas stretnutí, ktoré mladí lídri organizovali v svojich obciach, debatovali so svojimi rovesníkmi o témach, vnímaných v oblasti ľudských práv mladými ľudmi ako problémové a pokúšali sa spolu s nami nájsť spôsoby, ako na tieto témy upozorniť ostatnú verejnosť. A kedže v súčasnej rýchlej spoločnosti má iba málokto čas na čítanie esejí o potrebe zvýšenej angažovanosti pri presadzovaní ľudskoprávnych tém, našli sme si priamočarejšiu cestu, ako na jednotlivé problémy upozorniť

Čítajte viac...
 
<< Začiatok < Predošlý 1 2 Nasledujúca > Koniec >>

Strana 1 z 2

Vyhľadávanie

Partneri

 
spinner

O nás

Nezisková organizácia People in Need vznikla pred 19 rokmi ako humanitárna organizácia s cieľom pomáhať ľuďom v krízových oblastiach a podporovať dodržiavanie ľudských práv vo svete. Poskytujeme humanitárnu a rozvojovú pomoc v 18 krajinách. Pracujeme v Českej republike aj na Slovensku.

 

Kontakt

Svoradova 5, 811 04 Bratislava
Sídlo organizácie:
Palešovo nám. 34
053 04 Spišské Podhradie
email: slovensko@clovekvtisni.sk
telefon: (+421) 02/207 194 70

People in Need  |  Slovak Republic